Emocinė sveikata

Emocinė sveikata

Padarykite gerą ėjimą dėl savęs

Į Ėjimą galima žiūrėti, kaip į kūno judėjimą iš taško A į tašką B. Arba kaip į būdą atsipalaiduoti, sumažinti stresą bei nerimą. Pažinti save ir aplinką. Gerą Ėjimą matuojame ne pagal nueitus žingsnius, o jausmą, kuris lydi grįžus. Ėjimas, kaip veikla, gali tapti žingsniu geresnės fizinės ir emocinės sveikatos link.

Ėjimo nauda – įrodyta

2023 Gegužės 28 d. vykusiame Ėjime dalyvius kvietėme įvertinti savo emocinę savijautą prieš, per ir po ėjimo. Renginio rezultatai rodo, kad finišavę dalyviai jaučiasi ne tik geriau ir energingiau, bet ir didžiuojasi savimi, jaučiasi pakylėti ir įkvėpti! GERAS ĖJIMAS, kad ir kaip pažiūrėsi.

 

Tyrimo ataskaita

Emocinė sveikata

Reguliarus ir sąmoningas Ėjimas – puikus „vaistas“ nuo nuovargio, įtampos, nerimo ir net depresijos simptomų. Kuo dažniau reguliariai vaikščiosime, tuo daugiau teigiamo poveikio pajusime.
Išbandę praktikoje galite nustebti, kiek daug  Ėjimas gali nulemti ne emocinę savijautą, bet ir produktyvumą bei santykius su aplinkiniais.

Sąmoningas Ėjimas

Tai Ėjimo technika, prilyginama meditacijai. Žodis „meditacija“ dažno galvoje skamba kaip mistinis ritualas, nors tai – paprasčiausia koncentracija į pasirinktą objektą (kvėpavimą, kūno pojūtį, vaizdą, garsą ar tai, ką darome dabar). Jokia paslaptis, kad susikaupę esame kur kas geresni.

Fizinė sveikata

Ėjimas apjungia tai, kas geriausia sporte ir meditacijoje. Juk judant ilsisi protas, o kūnas dirba. Tai stiprina širdį, kaulus bei raumenis, į kūną patenka daugiau deguonies, tad geriau išsimiegame. Visa tai stiprina fizinę ir psichologinę ištvermę.

 

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ programos: čia

 

Norite sužinote daugiau? Skaitykite: